Co to jest Tableau?

Tableau to intuicyjne narzędzie Business Intelligence (BI), które umożliwia analizę danych każdemu, w dowolnej organizacji. Błyskawicznie analizuje i eksploruje dane. Interfejs drag & drop umożliwia bardzo szybkie odnajdywanie trendów lub wartości odstających. Ponadto, każda osoba w zespole będzie mogła zadawać pytania w naturalnym języku.

Tableau to grupa narzędzi, które razem tworzą uniwersalne środowisko pracy z danymi. Tableau Prep służy do oczyszczania i łączenia danych. W każdej chwili dane będę pod ręką w Tableau Desktop, tu możesz zadawać pytania, szukać głębszych przyczyn i otrzymywać odpowiedzi, które z pewnością zmienią Twoją perspektywę. Co więcej narzędzie wyróżnia się interaktywnymi dashboardami, które mogą być dostępne dla każdego w twojej organizacji, w bezpiecznym środowisku Tableau Server.

Jak wdrażamy Tableau?

Pomagamy zrobić pierwszy krok w Busienss Intelligence. Jesteśmy ekspertami w wizualizacji danych więc jeśli zmagasz się z nieczytelnymi arkuszami Excela, pomożemy Ci z powodzeniem wykorzystać Twoje dane i zamienić je na sukces biznesowy.

Audytujemy działanie platform BI. Jeśli masz jasno sprecyzowane oczekiwania biznesowe wykonamy dla Ciebie raport wizualny lub zbudujemy całą platformę analityczną. Możemy też przeprowadzić audyt Twoich dashboardów i wskazać co zrobić by wyglądały i działały lepiej. Realizujemy również usługi podwykonawstwa projektowania dashboardów.

Zarządzamy projektami wdrożenia BI w Twojej organizacji. Jeśli w Twoim zespole brakuje doświadczonego kierownika projektu, to z przyjemnością zrobimy to dla Ciebie. Zrealizowaliśmy już wiele projektów i wiemy jakie metodyki sprawdzają się najlepiej w określonych warunkach.

Najczęściej prowadzimy projekty według metod zwinnych ale jeśli zachodzi potrzeba stosujemy również metody tradycyjne. Naszą dewizą jest ‘Get Things Done’.

Wykonujemy modele docelowej architektury korporacyjnej z ujęciem wszystkich krytycznych elementów. Aby wdrożenie dało maksymalną korzyść należy uczciwie ocenić jego wpływ na krajobraz organizacji. Dobry plan to podstawa, a dzięki nam uzyskasz mapę drogową przejścia do BI.

Darmowa konsultacja

Ekosystem Tableau Software

Tableau Desktop

W Tableau Desktop z łatwością wyodrębnisz wyniki sprzedażowe poszczególnych produktów i błyskawicznie odnajdziesz przyczynę gorszych czy lepszych rezultatów. To narzędzie, dzięki któremu odkryjesz nowe informacje i zmienisz perspektywę. W każdej chwili będziesz mógł zmienić rodzaj wykresu, aby dostosować wizualizację do prawdziwej genezy problemu.

Tableau Prep

Dzięki Tableau Prep, bez problemu możesz transformować dane do analizy i grupować je, przy pomocy inteligentnych algorytmów. Tableau Prep umożliwia publikowanie i planowanie przepływów danych. 

Tableau Cloud

Tableau Cloud to analityka w chmurze i mobilny dostęp do danych. Publikacja pulpitów nawigacyjnych i udostępnianie ich wszystkim.

Tableau Server

Tableau Server to bezpieczne łączenie z dowolnym źródłem danych – lokalnie lub w chmurze. Publikacja i udostępnianie źródła danych w ramach połączenia na żywo lub w postaci zaszyfrowanych ekstraktów, z których każdy może korzystać.

Tableau Public

Tableau Public to darmowa platforma do tworzenia i udostępniania interaktywnych wizualizacji danych online. Pozwala tworzyć oraz publikować raporty i dashboardy, które są dostępne dla każdego użytkownika sieci. Tableau Public jest idealne dla osób, które chcą udostępniać swoje wizualizacje danych szerokiemu gronu odbiorców.

Tableau Reader

Tableau Reader to darmowe narzędzie, które zostało stworzone, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie wizualizacji wykonanych w Tableau Desktop innym użytkownikom, którzy nie mają dostępu do aplikacji Desktop. Pozwala on otwierać i przeglądać pliki tworzone w programie Tableau, ale nie pozwala na ich edycję ani tworzenie nowych wizualizacji.

Licencje i ceny Tableau

System licencjonowania i cennik Tableau znajdziesz na stronie, którą przygotowaliśmy abyś mógł przeliczyć koszt i porównać wszystkie licencje w jednym miejscu. Sprawdź interaktywny dashboard porównujący funkcjonalności i kalkulator cen licencji Tableau.

 

Sprawdź licencje i ceny Tableau!

Powiedz: sprawdzam!

Jeżeli zastanawiasz się czy to narzędzie jest dla Ciebie skorzystaj z wersji próbnej Tableau przez 14 dni.

 

Pobierz wersję demo Tableau!

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Poznaj Tableau!

3 sposoby podłączenia danych w Tableau:

  • Przez otwarcie nowego pliku na ekranie startowym i wybór źródła z listy,
  • W menu głównym w opcji ‘Data’,
  • W otwartym arkuszu (worksheet) przy pomocy ikonki lub przez „Connect to Data”.

Przeczytaj tutorial, aby dowiedzieć się, który sposób umieszczania danych jest najlepszy dla Twojej wizualizacji, czym są miary i wymiary oraz jak zarządzać obiektami.

Przeczytaj tutorial nt. tworzenia efektywnego dashboardu w Tableau, który wymaga umiejętności zarządzania arkuszami (worksheets), tworzenia layout’u i formatowania kontenerów.

Tableau Cloud czy Tableau Server – wybierz odpowiednią dla Twojej organizacji platformę –  do współdzielenia zasobów w ekosystemie Tableau. 

Dowiedz się, co należy zrobić, by podejść do egzaminu Tableau Desktop Certified Associate i czego się na nim spodziewać.

Przeczytaj artykuł wyjaśniający czym są parametry w Tableau, jeżeli chcesz ulepszyć interakcję użytkownika z kokpitem i dać mu możliwość wyboru sposobu prezentowania oraz analizowania danych.

Zapytaj nas o Tableau!