FREE
TABLEAU
MOCK-UP TEST

Czym jest Tableau?

To intuicyjne narzędzia business intelligence, które umożliwia analizę danych każdemu, w dowolnej organizacji. Błyskawicznie analizuje i eksploruje dane. Interfejs drag & drop umożliwia bardzo szybkie odnajdywanie trendów lub wartości odstających. Ponadto, każda osoba w zespole będzie mogła zadawać pytania w naturalnym języku.

Tableau jest grupą narzędzi, które razem tworzą uniwersalne środowisko pracy z danymi. Prep służy do oczyszczania i łączenia danych. W każdej chwili dane będę pod ręką w Desktop, tu możesz zadawać pytania, szukać głębszych przyczyn i otrzymywać odpowiedzi, które z pewnością zmienią Twoją perspektywę. Co więcej narzędzie wyróżnia się interaktywnymi dashboardami, które mogą być dostępne dla każdego w twojej organizacji, w bezpiecznym środowisku Server.

Darmowa konsultacja!

Ekosystem Tableau Software

Tableau Desktop umożliwia odkrywanie historii w danych, dzięki analizie wizualnej. Możesz wybierać różne źródła danych: arkuszy kalkulacyjnych, baz danych czy źródeł big data. Następnie grupować, sortować i filtrować dane w kilka sekund. W Desktop z łatwością wyodrębnisz wyniki sprzedażowe poszczególnych produktów i błyskawicznie odnajdziesz przyczynę gorszych czy lepszych rezultatów. To narzędzie, dzięki któremu odkryjesz nowe informacje i zmienisz perspektywę. W każdej chwili będziesz mógł zmienić rodzaj wykresu, aby dostosować wizualizację do prawdziwej genezy problemu. Przy pomocy drag & drop możesz obserwować prognozy, które pomogą odkrywać szanse dla twojej strategii. Desktop jest intuicyjny, ponieważ odpowiada na tak proste pytania jak: czy sprzedam więcej w przyszłym roku? Z drugiej strony, daje możliwość tworzenia własnych zaawansowanych kalkulacji, jak również integracji z R.

Do czego możemy wykorzystać Tableau Desktop?

 • Podłączanie danych
 • Tworzenie zaawansowanych raportów
 • Zaawansowane funkcjonalności analityczne
 • Dzielenie się i nadawanie uprawnień
 • Automatyzacja raportowania
 

Niezależnie od tego, czy dane pochodzą z arkuszy kalkulacyjnych, baz danych czy źródeł big data. Dzięki Tableau Prep, bez problemu możesz transformować dane do analizy i je grupować, przy pomocy inteligentnych algorytmów. Prep umożliwia publikowanie i planowanie przepływów danych. To rozwiązanie dla wszystkich użytkowników biznesowych, którzy chcieliby sprawdzić jakość swoich danych lub uzupełnić je o dodatkowe informacje z innych źródeł bez kodowania. Dzięki ustawieniom alertów, Prep pozwala stale kontrolować przepływy danych.

Do czego możemy wykorzystać Tableau Prep?

 • Podłączenie danych
 • Profilowanie danych
 • Oczyszczanie danych
 • Transformacja danych
 • Agregowanie

Tableau Server to centrum business intelligence w Twojej organizacji.  Pozwala zachować spójność raportów jak również danych. Wszyscy użytkownicy platformy mają dostęp do raportów i danych odświeżonych w aktualnym czasie. Użytkownicy mają możliwość zaawansowanej analizy, zadawania pytań do danych, jak również komentowania i jednoczesnej współpracy na raportach. Panel administratora Server daje pełną informację na temat raportów i użytkowników logujących się do narzędzia, możliwość nadawania uprawnień, resetowania haseł dostępu. Raporty  mogą być osadzane na stronach www, aplikacjach dzięki Javasript API.

Do czego możemy wykorzystać Tableau Server?

 • Bezpieczeństwo danych
 • Zarządzanie uprawnieniami
 • Współpraca w organizacji
 • Budowanie raportów biznesowych
 • Automatyzacja
 • Dostęp Mobilny

Tableau cały czas się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. Już od 2017 roku mamy możliwość osadzania raportów w aplikacjach, ale teraz dzięki wykorzystaniu Java Script API  i nowemu modelowi licencji Embedded jest to jeszcze łatwiejsze. Teraz możesz dostarczać swoim klientom cenne informacje i szybciej wprowadzać produkty na rynek.

 

Jak wdrażamy Tableau?

 1. Pomagamy zrobić pierwszy krok w Busienss Intelligence. Jesteśmy ekspertami w wizualizacji danych więc jeśli zmagasz się z nieczytelnymi arkuszami Excela, pomożemy Ci z powodzeniem wykorzystać Twoje dane i zamienić je na sukces biznesowy. 
 2. Audytujemy działanie platform BI. Jeśli masz jasno sprecyzowane oczekiwania biznesowe wykonamy dla Ciebie dashboard lub zbudujemy całą platformę analityczną. Możemy też przeprowadzić audyt Twoich dashboardów i wskazać co zrobić by wyglądały i działały lepiej. Realizujemy również usługi podwykonawstwa projektowania dashboardów.
 3. Zarządzamy projektami wdrożenia BI w Twojej organizacji. Jeśli w Twoim zespole brakuje doświadczonego kierownika projektu, to z przyjemnością zrobimy to dla Ciebie. Zrealizowaliśmy już wiele projektów i wiemy jakie metodyki sprawdzają się najlepiej w określonych warunkach. Najczęściej prowadzimy projekty według metod zwinnych ale jeśli zachodzi potrzeba stosujemy również metody tradycyjne. Naszą dewizą jest ‘Get Things Done’.
 4. Wykonujemy modele docelowej architektury korporacyjnej z ujęciem wszystkich krytycznych elementów. Aby wdrożenie dało maksymalną korzyść należy uczciwie ocenić jego wpływ na krajobraz organizacji. Dobry plan to podstawa, a dzięki nam uzyskasz mapę drogową przejścia do BI.

Powiedz: sprawdzam!

Jeżeli zastanawiasz się czy to narzędzie jest dla Ciebie skorzystaj z darmowego triala przez 14 dni. Jeżeli potrzebujesz pomocy, śmiało pisz do nas. Wpisz pytanie w formularzu.

Przetestuj Tableau!

Zapytaj nas o Tableau!