Tableau Desktop umożliwia odkrywanie historii w danych, dzięki analizie wizualnej. Możesz wybierać różne źródła danych: arkuszy kalkulacyjnych, baz danych czy źródeł big data. Następnie grupować, sortować i filtrować dane w kilka sekund. W Desktop z łatwością wyodrębnisz wyniki sprzedażowe poszczególnych produktów i błyskawicznie odnajdziesz przyczynę gorszych czy lepszych rezultatów. To narzędzie, dzięki któremu odkryjesz nowe informacje i zmienisz perspektywę. W każdej chwili będziesz mógł zmienić rodzaj wykresu, aby dostosować wizualizację do prawdziwej genezy problemu. Przy pomocy drag & drop możesz obserwować prognozy, które pomogą odkrywać szanse dla twojej strategii. Desktop jest intuicyjny, ponieważ odpowiada na tak proste pytania jak: czy sprzedam więcej w przyszłym roku? Z drugiej strony, daje możliwość tworzenia własnych zaawansowanych kalkulacji, jak również integracji z R.

 

Tableau trial!

 

 

tableau desktop

 

Co zyskasz z Tableau Desktop?

Łącz się z danymi lokalnie lub w chmurze – niezależnie od tego, czy są to duże zbiory danych, baza danych SQL, arkusz kalkulacyjny czy aplikacje w chmurze, takie jak Google Analytics i Salesforce. Uzyskaj dostęp do różnych danych i łącz je bez pisania kodu. Zaawansowani użytkownicy mogą przestawiać, dzielić i zarządzać metadanymi w celu optymalizacji źródeł danych.

Zostaw twórców wykresów w tyle. Analizy wizualne na żywo umożliwiają nieograniczoną eksplorację danych. Interaktywne pulpity nawigacyjne pomagają w natychmiastowym odkrywaniu ukrytych informacji. Tableau wykorzystuje naturalną zdolność ludzi do szybkiego dostrzegania wzorców wizualnych, ujawniając zarówno codzienne okazje, jak i chwile eureki.

Wyjątkowe analizy wymagają czegoś więcej niż tylko ładnego pulpitu nawigacyjnego. Szybkie tworzenie zaawansowanych obliczeń na podstawie istniejących danych, przeciąganie i upuszczanie linii odniesienia i prognoz oraz przeglądanie podsumowań statystycznych. Wskaż swój punkt widzenia za pomocą analiz trendów, regresji i korelacji, aby uzyskać wypróbowane i prawdziwe zrozumienie statystyczne. Zadawaj nowe pytania, dostrzegaj trendy, identyfikuj możliwości i pewnie podejmuj decyzje oparte na danych.

Do czego możemy wykorzystać Tableau Desktop?

Dzięki bogatemu zestawowi funkcji Tableau Desktop zapewnia organizacjom narzędzia potrzebne do szybkiego, dokładnego i bezpiecznego podejmowania decyzji opartych na danych.

  • Podłączanie danych z różnych źródeł
  • Tworzenie zaawansowanych raportów wizualnych i analiz
  • Zaawansowane funkcjonalności analityczne
  • Dzielenie się spostrzeżeniami z innymi
  • Automatyzacja raportowania w celu poprawy wydajności

Tableau Desktop vs Tableau Prep?

Artykuł zainteresuje osoby, które korzystają z Tableau Desktop ale nie miały okazji spróbować pracy z Tableau Prep i zastanawiają się czy w ogóle jest im to potrzebne?

Przeczytaj!

Zapytaj nas o Tableau Desktop