Hurtownia danychfundament skutecznej analizy biznesowej.
Hurtownie danych zapewnią Ci szybki, prostszy i efektywniejszy dostęp do danych. Również tych dużych.
Zakres usługi
Strategia
Wspólnie z klientem uzgadniamy strategię wdrożenia narzędzi Business intelligence, pasującą do kierunku rozwoju jego organizacji.
Wdrożenie
Podczas wdrożenia BI instalujemy, konfigurujemy, testujemy, szkolimy i przygotowujemy dokumentacje. Pomagamy na każdym etapie.
Narzędzia
Po ustaleniu celów i oczekiwanych rezultatów, pomagamy w doborze narzędzi wymaganych do wdrożenia, kierując się obraną strategią.
Utrzymanie
Po przeprowadzonym wdrożeniu przenosimy cały know-how na zasoby klienta. Wszystko po to, aby obsługa w przyszłości mogła być wykonywana bez dodatkowej pomocy. Specjaliści Vizyble chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wesprą w utrzymywaniu procesu.
Wsparcie dla analizy biznesowej
Korzystanie z hurtowni danych zapewnia solidną podstawę do przeprowadzania zaawansowanych analiz, raportowania i generowania wniosków biznesowych.
Elastyczność w skalowaniu
Firma się rozrasta? Hurtownie danych zapewniają elastyczność w zakresie dostosowywania infrastruktury do rosnącej ilości danych i rozwijających się potrzeb firmy.
Centralizacja danych
Główną korzyścią jest umożliwienie przechowywanie danych w jednym miejscu, co upraszcza zarządzanie informacjami i eliminuje problem duplikacji.

Proces wdrożenia usługi
Analiza przedwdrożeniowa
Podczas spotkania lub warsztatu "zero" wspólnie ustalamy cele projektu, jego dokładny zakres i oczekiwane funkcjonalności rozwiązania Business intelligence.
Przedstawienie koncepcji
W kolejnym kroku proponujemy, w jaki sposób będzie wykonana usługa, zgodnie z ustalonymi wymaganiami. Wszystko to dopasowane do środowiska konkretnej firmy.
Wdrożenie BI
W trakcie wdrożenia dostarczamy potrzebne narzędzia BI i implementujemy je w środowisku klienta.
Onboarding
Aby zapewnić pomyślną adopcję dostarczonych rozwiązań, realizujemy szkolenia dla użytkowników końcowych i przygotowujemy dokumentacje.
Asysta powdrożeniowa
Po etapie wdrożenia wchodzimy w tryb ‘hyper care’ aby upewnić się, że rozwiązanie działa stabilnie. Po tym okresie decydujesz, czy chcesz utrzymywać rozwiązanie samodzielnie, czy ze wsparciem Vizyble.
%20(690%20x%20170%20px)-9%201.png)
FAQ.
Znajdź odpowiedź na swoje pytanie.
Hurtownia danych to specjalistyczny system informatyczny zaprojektowany do przechowywania, integrowania i analizowania dużych ilości danych, pochodzących z różnych źródeł. W odróżnieniu od tradycyjnych baz danych, hurtownie danych są zoptymalizowane pod kątem zapytań analitycznych i raportowania, a nie codziennych operacji transakcyjnych.
Do najpopularniejszych nowoczesnych hurtowni danych należą Snowflake – skalowalna, chmurowa hurtownia danych, znana z wysokiej wydajności i elastyczności oraz Google BigQuery – hurtownia danych działająca w Google Cloud. Z rozwiązań lokalnych typu on-premises najczęściej spotykana to MsSQL.
Baza danych obsługuje codzienne operacje (np. rejestracja zdarzeń w systemów produkcyjnych), natomiast hurtownia danych służy do przechowywania zintegrowanych danych historycznych, które są analizowane w celach strategicznych. Hurtownia danych jest zoptymalizowana pod zapytania analityczne i przetwarzanie dużych ilości danych.
Jeśli Twoja firma gromadzi dane z różnych źródeł (np. systemów ERP, CRM, e-commerce) i potrzebuje ich integracji oraz analizy — hurtownia danych pomoże uporządkować dane i uzyskać z nich wartościowe informacje biznesowe.
Tak, zarówno Snowflake, jak i Google BigQuery oferują połączenie z Tableau. Dzięki temu możesz tworzyć interaktywne dashboardy, raporty i analizy w czasie rzeczywistym, bez konieczności eksportowania danych. Tableau automatycznie optymalizuje zapytania i pozwala na pracę z bardzo dużymi zbiorami danych bez utraty wydajności.
Współczesne hurtownie danych, takie jak Snowflake i BigQuery, są dostępne jedynie jako rozwiązania chmurowe. Dzięki temu nie trzeba inwestować w infrastrukturę i można łatwo skalować zasoby w zależności od potrzeb. Mimo wszystko wciąż stosuje się i rozwija rozwiązania utrzymywane i rozwijane lokalne.
Koszt wdrożenia hurtowni danych zależy od wielu czynników (m.in. wybranej technologii (chmurowa, lokalna), skali projektu czy liczby źródeł danych). Dodatkowe koszty mogą wynikać z potrzeb licencyjnych, prac deweloperskich, migracji danych oraz utrzymania systemu. W przypadku rozwiązań chmurowych (np. Snowflake, BigQuery) koszty często są rozliczane za zużycie i mogą zaczynać się od kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wycena zawsze powinna być poprzedzona analizą wymagań biznesowych i technicznych. Nie zawsze jednak trzeba ponosić pełnych kosztów od razu. Projekt podzielony na odpowiednie fazy uruchomiony będzie dużo szybciej i będzie mógł zacząć przynosić konkretne korzyści biznesowe.
Decyzja o wyborze hurtowni danych opiera się na analizie potrzeb biznesowych, źródeł i wolumenu danych, architektury IT oraz dostępnych kompetencji. Kluczowe może okazać się jeszcze dopasowanie technologii do oczekiwanych raportów, wydajności oraz sposobu integracji z istniejącymi systemami (np. ERP, BI). Uwzględniamy również model wdrożenia (chmura, lokalnie, hybrydowo), koszty (licencje, utrzymanie) oraz skalowalność rozwiązania.