Tableau Cloud (dawniej Tableau Online) to szybka, elastyczna, samoobsługowa platforma analityczna w pełni hostowana w chmurze. Umożliwia publikację pulpitów nawigacyjnych i udostępnianie wszystkim z zespołu swoich wniosków. Możesz zaprosić współpracowników lub klientów do eksplorowania danych i współpracy nad odkrywaniem możliwości dzięki interaktywnym wizualizacjom. Możesz lepiej wykorzystywać swoje dane i szybciej podejmować decyzje.

Możesz aktywować swoją witrynę Tableau Cloud za pomocą kilku kliknięć, skonfigurować protokół uwierzytelniania i bezpiecznie publikować interaktywne pulpity nawigacyjne i dane. Będziesz wtedy mógł uzyskać dostęp do swoich treści z dowolnej przeglądarki lub urządzenia mobilnego, umożliwiając swoim zespołom współpracę i udostępnianie analiz każdemu i wszędzie.

Z Tableau Cloud oszczędzasz!

Dzięki Tableau Cloud zyskujesz więcej czasu, ponieważ nie poświęcasz go już na konfigurację i koszt sprzętu. Rozpoczęcie pracy jest możliwe w ciągu kilku minut. Dodawanie użytkowników jest bardzo proste i można to zrobić w każdej chwili w miarę wzrostu potrzeb. Tableau Cloud to w pełni hostowane rozwiązanie, więc nigdy nie będziesz musiał konfigurować serwerów, zarządzać aktualizacjami oprogramowania ani skalować pojemności sprzętu.

Łączenie się z danymi z dowolnego miejsca!

Z Tableau Cloud można mieć dane zawsze pod ręką, gdy tylko potrzebujemy do nich sięgnąć. Na każdym urządzeniu mobilnym. Łączenie się z bazami danych w chmurze, takimi jak Amazon Redshift i Google BigQuery, automatyczne odświeżanie danych z aplikacji internetowych, takich jak Google Analytics i Salesforce jest dostępne wszędzie! Można na żywo tworzyć zapytania do lokalnych baz danych lub zaplanować wyodrębnianie odświeżania za pomocą Tableau Bridge. Wszystko to jest możliwe bez obaw o bezpieczeństwo. Infrastruktura Tableau Cloud jest bezpieczna, ponieważ spełnia wszystkie wymagania SOC 2.

Łatwiejsza analityka danych

Ułatw wszystkim analitykę, dodając do pulpitów nawigacyjnych historie danych oraz zautomatyzowane i łatwe do zrozumienia narracje. Przeglądaj i odpowiadaj na krytyczne pytania biznesowe w języku naturalnym dzięki Ask Data. Natomiast, dzięki funkcji Explain Data odpowiesz na wiele pytań zaczynających się od „dlaczego”, dzięki analizom opartym na sztucznej inteligencji, które zachęcają do głębszej eksploracji. Zaplanuj swoją podróż przez różne obszary danych za pomocą metodyki Tableau Blueprint i zwiększ swój wpływ na organizację, tak by kierowały nią dane.

Ask Data

Funkcja Ask Data umożliwia użytkownikom interakcję z danymi za pomocą języka naturalnego, którym ludzie posługują się na co dzień. Za pośrednictwem szybkiego i wydajnego interfejsu — wystarczy wpisać pytanie z sugestiami wyszukiwania, możesz otrzymywać natychmiastowe odpowiedzi. Wyniki mają postać wyczerpujących wizualizacji danych, które umożliwiają użytkownikom głęboki wgląd w ich dane.

Explain Data

Explain Data za pomocą sztucznej inteligencji dostarcza automatycznych wyjaśnień wartości poszczególnych punktów danych, za pomocą jednego kliknięcia. W oparciu o zaawansowane modele statystyczne wyjaśnienia są integrowane z istniejącymi przepływami pracy, oszczędzając czas użytkowników i odkrywając nowe zrozumienie ich danych, których mogliby nie znaleźć w inny sposób. Ta interaktywna funkcja oferuje analitykom i użytkownikom biznesowym punkt wyjścia do głębszej eksploracji danych.

Tableau Blueprint

Twórz organizację opartą na danych, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz korzystać z nowoczesnych, samoobsługowych analiz, czy też potrzebujesz poszerzyć, pogłębić i skalować wykorzystanie danych. Nie tylko zapewniasz ludziom odpowiednie narzędzia — Tableau Blueprint pomoże Ci w rozwijaniu nowych umiejętności, kreowaniu nowych postaw managerskich, zachęcaniu do uczestnictwa i uznawaniu osiągnięć, aby zbudować dobrze prosperującą kulturę danych w Twojej organizacji.

Data Stories

Data Stories, nowy sposób na ułatwienie analizowania wszystkim, zwłaszcza osobom zajmującym kierownicze stanowiska biznesowe. Możesz uzyskiwać jasne, zautomatyzowane wyjaśnienia dotyczące pulpitów nawigacyjnych w ciągu kilku sekund. Twoje dane są podzielone na odpowiednie wymiary, a następnie spostrzeżenia są prezentowane w łatwym do zrozumienia prostym języku.

Tworzenie stron internetowych w Tableau Cloud umożliwia tworzenie inspirujących historii wizualnych przy użyciu intuicyjnych funkcji „przeciągnij i upuść” oraz wbudowanych najlepszych praktyk wizualnych. Odpowiadaj na pytania „dlaczego” żeby docierać do źródeł obserwacji.

Cena Tableau Cloud

Produkt Tableau Cloud jest dostępny w każdym rodzaju licencji na oprogramowanie Tableau. Cena różni się w zależności od licencji. Z Cloud można korzystać jako odbiorca wizualizacji (licencja Tableau Viewer), jako osoba tworząca wizualizacje (licencja Tableau Explorer) oraz jako osoba posiadająca obie powyższe możliwości, łącznie z budową przepływów danych potrzebnych do analizy (Tableau Creator). Ceny Tableau Cloud, najlepiej przelicz przy użyciu prostego kalkulatora.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem licencji dla siebie lub organizacji i chcesz skonsultować różne opcje, to zarejestruj się na rozmowę. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb, które może wiązać się z ofertą Tableau jak i również innego oprogramowania Business Intelligence. Wiemy, że posiadanie kilku dostawców różnych narzędzi BI stanowi utrudnienie w połączeniu ich w płynny proces analityczny. Skuteczny BI wiąże się z synergią między różnorodnymi procesami. Aby to osiągnąć, musisz poświęcić wiele czasu na dobór dostawców z pojedynczymi rozwiązaniami. Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas posiadamy szerokie portfolio narzędzi dostosowane do różnych etapów procesów analitycznych.

Jeżeli zastanawiasz się, który rodzaj platformy wybrać Tableau Cloud czy Tableau Server kliknij poniżej i przejdź do artykułu, w którym porównujemy oba rozwiązania.