Snowflake to hurtownia danych (snowflake data warehouse) wybierana przez organizacje, które chcą zmaksymalizować swoje możliwości analityczne. Oparta na chmurze platforma Snowflake zapewnia elastyczny i opłacalny model cenowy, który pomaga organizacjom oszczędzać pieniądze, płacąc za usługi tylko wtedy, gdy ich potrzebują. Wreszcie, dzięki Snowflake, organizacje mają dostęp do łatwego w użyciu interfejsu i zaawansowanych funkcji zapytań SQL, które pozwalają im szybko eksplorować i analizować dane.

snowflake hurtownia danych w chmurze

Snowflake oferuje organizacjom potężne i innowacyjne rozwiązanie hurtowni danych w chmurze (ang. cloud data warehouse). Dzięki Snowflake firmy uzyskują dostęp do szerokiej gamy funkcji analitycznych, które są scentralizowane, bezpieczne i dostępne z dowolnego miejsca na świecie. W Snowflake łatwo odnajdziesz i bezpiecznie udostępnisz zasoby analityczne oraz wykonasz różnorodne zadania. Snowflake eliminuje potrzebę korzystania z wielu platform i problem silosów danych (ang. data silo), zapewniając użytkownikom szybki i łatwy dostęp do potrzebnych danych.

Platforma danych Snowflake

Dołącz do chmury danych, aby uzyskać łatwy i bezpieczny sposób zarządzania. Łatwo lokalizuj, uzyskuj dostęp i bezpiecznie udostępniaj dane na żywo swojej firmie, klientom, partnerom biznesowym. Spełniaj wszystkie standardy dotyczące prywatności danych, a jednocześnie korzystaj z dokładnie zabezpieczonej technologii chmury, takiej jak szyfrowanie podczas transmisji i przechowywania.

Zapytania

Oddzielne klastry wydajnościowe dla tych samych danych z zachowaniem spójności i integralności  dla tych samych danych. Wspierają data scientists, sprawozdawców, analityków danych i menedżerów projektów za pomocą jednej platformy, oferując jednocześnie jedno źródło prawdy.

Praktycznie nieograniczona współbieżność zapytań (operacje jednoczesne). Skaluj z nieograniczoną mocą obliczeniową, aby obsłużyć nawet największe zapotrzebowanie.

Wydajność

Wysoka wydajność, zapytania relacyjne w formacie JSON. Uzyskaj pełniejszy obraz swojej firmy i klientów, aby uzyskać głębsze, bardziej odkrywcze informacje. Szybciej uruchamiaj zapytania JSON.

Wysoka wydajność w szerokim zakresie zapytań relacyjnych (z danymi strukturalnymi). Dzięki wbudowanej optymalizacji wydajności podejmuj lepsze i szybsze decyzje biznesowe bez problemów z dostosowywaniem.

Szybkie skalowanie w górę, w dół, do wewnątrz lub na zewnątrz, bez zakłóceń. Elastycznie skaluj zasoby hurtowni danych, łatwo i bez zakłóceń w wykonywaniu zapytań. Nie ponoś kosztów za obliczenia w stanie bezczynności.

Zarządzanie bazą danych

Automatyczne zarządzanie bazą danych. Snowflake jest dostarczany jako usługa. Wyeliminuj obciążenia związane z zarządzaniem infrastrukturą.

Bez parametrów, bez dystrybucji, zarządzania kluczami, bez odnawiania, bez odkurzania. Możesz poświęcić swój czas na projekty o wyższej wartości.

Kompletna baza danych i hurtownia danych SQL. Solidny język ANSI SQL klasy korporacyjnej i najlepsza zgodność z aplikacjami EDW, w tym obsługa transakcji z wieloma instrukcjami.

Wbudowana ochrona i retencja danych. Przechowuj i odzyskuj dane do 90 dni oraz chroń przed awariami nodów, błędami ludzkimi, niefortunnymi zdarzeniami i złośliwymi atakami.

Przeczytaj więcej o Snowflake na naszym blogu. W artykułach omawiamy praktyczne możliwości Snowflake:

W pierwszej części omawiamy logowanie i interfejs web GUI Snowflake oraz utworzenie pierwszych obiektów, tj. bazy danych, schematu, tabeli oraz hurtowni.

W drugiej części pokazujemy sposoby ładowania danych, połączenia Snowflake z narzędziem Business Intelligence na przykładzie Tableau, zasilanie danymi oraz eksportowanie danych ze Snowflake.

Oferujemy szkolenia Snowflake dla Developerów oraz Analityków - sprawdź!