FREE
TABLEAU
MOCK-UP TEST

Niezależnie od tego, czy dane pochodzą z arkuszy kalkulacyjnych, baz danych czy źródeł big data, Tableau Prep umożliwi transformacje i grupowanie danych do analizy. Prep działa za pomocą inteligentnych algorytmów. Dzięki niemu możemy publikować i planować przepływy danych. To rozwiązanie dla wszystkich użytkowników biznesowych, którzy chcieliby sprawdzić jakość swoich danych lub uzupełnić je o dodatkowe informacje z innych źródeł, bez kodowania. Dzięki ustawieniom alertów, Prep pozwala stale kontrolować przepływy danych.

Tableau Prep zmienia sposób, w jaki tradycyjne przygotowywanie danych jest wykonywane w organizacji. Zapewniając wizualny i bezpośredni sposób łączenia, kształtowania i czyszczenia danych, Tableau Prep ułatwia analitykom i użytkownikom biznesowym szybsze rozpoczęcie analizy.

Tableau Prep składa się z dwóch produktów: Tableau Prep Builder do tworzenia przepływów danych oraz Tableau Prep Conductor do planowania, monitorowania i zarządzania przepływami w całej organizacji.

 

tableau prep

Tableau Prep Builder

Pełny obraz Twoich danych
Trzy skoordynowane widoki pozwalają zobaczyć dane na poziomie wierszy, kolumn i całego proces przygotowania danych. Możesz wybrać widok, w zależności od wykonywanego zadania.

Natychmiastowe rezultaty
Jeśli chcesz edytować wartość, możesz to zrobić bezpośrednio. Zmień wtedy typ dołączenia i od razu zobacz wynik. Po każdym działaniu możesz natychmiast zobaczyć zmianę danych, nawet w milionach wierszy. Tableau Prep Builder daje Ci swobodę zmiany kolejności kroków i eksperymentowania bez konsekwencji.

Pracuj mądrzej, pracuj szybciej
Użyj inteligentnych funkcji, aby rozwiązać typowe wyzwania związane z przygotowywaniem danych. Tableau Prep Builder wykorzystuje fuzzy clustering, aby przekształcić powtarzalne zadania, takie jak grupowanie według wymowy, w operacje jednego kliknięcia.

Tableau Prep Conductor

Udostępniaj i uruchamiaj przepływy na serwerze
Dzięki Tableau Prep Conductor możesz łatwo publikować i uruchamiać przepływy w środowisku serwera. Udostępniaj swoje źródła danych bezpiecznie za pomocą Tableau Server lub Tableau Online. Stwórz środowisko, w którym wszyscy w Twojej organizacji będą mogli pracować z przygotowanymi i aktualnymi danymi.

Zaplanuj swoje przepływy
Zaplanuj przepływy tak, aby działały wtedy, gdy ich potrzebujesz – w dzień lub w nocy. Zautomatyzuj procesy przygotowania danych, aby zawsze były świeże dane, które są przygotowane i gotowe do analizy.

Monitoruj przepływy na serwerze
Monitoruj przepływy za pomocą tych samych narzędzi, które są obecnie dostępne na serwerze Tableau. Skorzystaj ze strony Statusu, widoków administratora i historii uruchamiania, aby zobaczyć stan przepływów na całym serwerze i szybko rozwiązać wszelkie problemy. Dzięki proaktywnym alertom zawsze wiesz, czy przepływy działają prawidłowo.

Tableau Prep vs. Tableau Desktop?

Artykuł zainteresuje osoby, które korzystają z Tableau Desktop ale nie miały okazji spróbować pracy z Tableau Prep i zastanawiają się czy w ogóle jest im to potrzebne?

Przeczytaj!

Przeczytaj też – 10 funkcjonalności Tableau Prep.

Przeczytaj!

Jeżeli chcesz porównać Tableau Prep z Power Query skorzystaj z omówienia funkcjonalności obu tych narzędzi.

Przeczytaj!