Niezależnie od tego, czy dane pochodzą z arkuszy kalkulacyjnych, baz danych czy źródeł big data, Tableau Prep umożliwi transformacje i grupowanie danych do analizy. Tableau Prep działa za pomocą inteligentnych algorytmów. Dzięki niemu możemy publikować i planować przepływy danych. To rozwiązanie dla wszystkich użytkowników biznesowych, którzy chcieliby sprawdzić jakość swoich danych lub uzupełnić je o dodatkowe informacje z innych źródeł, bez kodowania. Dzięki ustawieniom alertów, Prep pozwala stale kontrolować przepływy danych.

Tableau Prep zmienia sposób, w jaki tradycyjne przygotowywanie danych jest wykonywane w organizacji. Zapewniając wizualny i bezpośredni sposób łączenia, kształtowania i czyszczenia danych, Tableau Prep ułatwia analitykom i użytkownikom biznesowym szybsze rozpoczęcie analizy.

Tableau Prep składa się z dwóch produktów: Tableau Prep Builder do tworzenia przepływów danych oraz Tableau Prep Conductor do planowania, monitorowania i zarządzania przepływami w całej organizacji.

 

tableau prep

Tableau Prep Builder

Pełny obraz Twoich danych
Trzy skoordynowane widoki pozwalają zobaczyć dane na poziomie wierszy, kolumn i całego proces przygotowania danych. Możesz wybrać widok, w zależności od wykonywanego zadania.

Natychmiastowe rezultaty
Jeśli chcesz edytować wartość, możesz to zrobić bezpośrednio. Zmień wtedy typ dołączenia i od razu zobacz wynik. Po każdym działaniu możesz natychmiast zobaczyć zmianę danych, nawet w milionach wierszy. Tableau Prep Builder daje Ci swobodę zmiany kolejności kroków i eksperymentowania bez konsekwencji.

Pracuj mądrzej, pracuj szybciej
Użyj inteligentnych funkcji, aby rozwiązać typowe wyzwania związane z przygotowywaniem danych. Tableau Prep Builder wykorzystuje fuzzy clustering, aby przekształcić powtarzalne zadania, takie jak grupowanie według wymowy, w operacje jednego kliknięcia.

Tableau Prep Conductor

Udostępniaj i uruchamiaj przepływy na serwerze
Dzięki Tableau Prep Conductor możesz łatwo publikować i uruchamiać przepływy w środowisku serwera. Udostępniaj swoje źródła danych bezpiecznie za pomocą Tableau Server lub Tableau Online. Stwórz środowisko, w którym wszyscy w Twojej organizacji będą mogli pracować z przygotowanymi i aktualnymi danymi.

Zaplanuj swoje przepływy
Zaplanuj przepływy tak, aby działały wtedy, gdy ich potrzebujesz – w dzień lub w nocy. Zautomatyzuj procesy przygotowania danych, aby zawsze były świeże dane, które są przygotowane i gotowe do analizy.

Monitoruj przepływy na serwerze
Monitoruj przepływy za pomocą tych samych narzędzi, które są obecnie dostępne na serwerze Tableau. Skorzystaj ze strony Statusu, widoków administratora i historii uruchamiania, aby zobaczyć stan przepływów na całym serwerze i szybko rozwiązać wszelkie problemy. Dzięki proaktywnym alertom zawsze wiesz, czy przepływy działają prawidłowo.

Przeczytaj więcej na naszym blogu na temat Tableau Prep

Tableau Prep vs Tableau Desktop

Artykuł zainteresuje osoby, które korzystają z Tableau Desktop ale nie miały okazji spróbować pracy z Tableau Prep i zastanawiają się czy w ogóle jest im to potrzebne?

10 funkcjonalności Tableau Prep Builder, o których musisz wiedzieć

Artykuł, w którym omawiamy istotne funkcjonalności Tableau Prep.

Tableau Prep vs Power Query

Jeżeli chcesz porównać Tableau Prep z Power Query skorzystaj z omówienia funkcjonalności obu tych narzędzi.