Webinar do pobrania

Tableau oferuje nową filozofię pracy z danymi i efektywność, która dotąd nie była spotykana w Excel. Jednak początki pracy z Tableau mogą być trudne, zwłaszcza jeśli cały czas próbujemy odwoływać się do swoich przyzwyczajeń ze świata Excela . Postanowiliśmy pokazać jakie są podobieństwa i zasadnicze różnice między dwoma narzędziami. Pokażemy też sporo “tabelek na sterydach”, które w całości wykonane są w Tableau.

Uczestnicy webinaru mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji.

 

Wielu uczestników naszych szkoleń, na początku pracy z Tableau pyta nas o to jakie są korzyści z używania go. W czym Tableau przeważa nad Excel? W jaki sposób najprościej przejść do Tableau? Narzędzia te są bardzo różne. W Vizyble znamy bardzo dobrze oba. Prowadzący ten webinar – Mateusz Różański ma 10 letnie doświadczenie pracy w kontrolingu finansowym i zjadł na nim zęby. Od pięciu lat jest również pasjonatem analizy wizualnej danych. Z ręką na sercu może powiedzieć, że po wdrożeniu Tableau w jego organizacji większość problemów był w stanie rozwiązać błyskawicznie, co nie było możliwe wcześniej przy pomocy Excel. W nim wizualizacja danych również jest możliwa, ale nakład pracy, który musimy na to przeznaczyć jest niewspółmiernie duży.

Można powiedzieć, że porównywanie tych dwóch narzędzi nie ma sensu. Wiadomo że są bardzo różne. Jednakże na tym webinarze będziemy je stawiać obok siebie ponieważ znani nam analitycy stoją właśnie w obliczu tego wyzwania jakim jest przejście z Excel do Tableau. Z własnego wyboru lub na skutek decyzji wdrożenia BI w organizacji. Jeżeli stoisz przed tym wyzwaniem, albo jeszcze się wahasz, zapraszamy właśnie Ciebie na ten webinar!

 

Na webinarze Mateusz opowie o tym:

 

  • Czy i kiedy przejście do Tableau ma sens? O różnicach między dwoma wymienionymi narzędziami.
  • Jak przejść? Excel is a king, Tableau is a new Excel! – czyli autorski program przejścia.
  • Jak zrobić to najłagodniej? Jak nie zburzyć całej dotychczasowej struktury tabelarycznej ale stopniowo wykorzystywać nowe interaktywne elementy.
  • Tips & Tricks – czyli przechodzenie na dalsze etapy wtajemniczenia i rozwijanie pracy z danymi w sposób coraz bardziej wizualny.

 

Fakty i mity o Excel:

 

Excel zna każdy

 

Zgadza się, że cała gospodarka stoi na Excel. Pytanie jak długo tak będzie? Excel nie był szyty na miarę epoki Big Data, więc przed nami stoi wyzwanie jak poradzić sobie z dużymi wolumenami danych. Z tym właśnie Excel sobie nie radzi, do tego służą narzędzia business intelligence.

 

Excel jest do wszystkiego

 

Jeżeli się uprzesz tak, ale nie zrobisz tego na pewno efektywnie.

 

Excel jest prosty

 

Tak, dopóki nie potrzebujesz wykonać zaawansowanych analiz, a rzeczywistość będzie od Ciebie tego coraz częściej wymagać. Zbudowanie tabeli przestawnej jest często bardzo czasochłonne i nużące. Albo VLOOKUP, który w 60% przypadków działa zawsze 😉

 

Dlaczego warto znać Tableau?

 

  • Potężne narzędzie do analizy danych
  • Topowe narzędzie do analizy danych według Gartner
  • Szybkie efekty vs niewielkie nakłady
  • Rozwijasz swoje umiejętności pracy z danymi (2/7 top hard skills 2018 na LinkedIn)
  • Najlepsi pracują z Tableau – globalnie 60 tyś firm
  • Wybrani użytkownicy Tableau w Polsce to: TMobile, UBS, Roche, Credit Suisse

 

Artykuł: Podłączenie do danych w Tableau, który może Ci się przydać na początku twojej drogi z Tableau.