Tableau Server to centrum Business Intelligence w Twojej organizacji. Jest to scentralizowane repozytorium źródeł danych i raportów, które jednocześnie umożliwia zarządzanie uprawnieniami i udostępnianiem treści użytkownikom. Tableau Server poprzez witrynę przeglądarki internetowej, urządzenia mobilne daje dostęp do świata danych wszystkim, którzy tego najbardziej potrzebują na wszystkich szczeblach organizacji. Server przyspiesza wykonywanie zadań analitycznych poprzez ich automatyzacje. Możesz ustawiać alerty i subskrypcje, a także ustawiać czas odświeżania źródeł danych i raportów.

Panel administratora Server daje pełną informację na temat raportów i użytkowników logujących się do narzędzia, możliwość nadawania uprawnień, resetowania haseł dostępu.

tableau server

Wartości, które daje Tableau Server

  • Bezpieczeństwo – Tableau Server daje pełną możliwość konfiguracji warstwy bezpieczeństwa oraz integracji z istniejącymi standardami w organizacji. Tableau Server instalowany jest wewnątrz twojej sieci, a komunikacja z nim może być szyfrowana protokołami TSL. Użytkownicy mogą się uwierzytelniać na różne sposoby w tym poprzez SSO (SAML, Active Directory, Kerberos, etc.) Dział IT na pewno będzie spokojny.

  • Uprawnienia – administrator aplikacji może w pełni kontrolować dostępy do zawartości nadając uprawnienia poszczególnym użytkownikom bądź całym grupom. W ten sposób możemy zapewnić poufność informacji tylko dla przeznaczonych osób. Dzięki Virtual Connections możemy zarządzać politykami dostępu do warstwy danych (Row Level Security) w sposób całkowicie scentralizowany.

  • Automatyzacja procesów – Tableau Server przyspiesza wykonywanie zadań analitycznych poprzez ich automatyzacje. Łatwość łączenia się do źródeł danych w Tableau zachęca do korzystania z coraz to większych zasobów danych składowanych w plikach, relacyjnych bazach i aplikacjach. Raz utworzone połączenia mogą łączyć się do danych w czasie rzeczywistym lub odświeżać się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Możemy dowolnie ustawiać czas odświeżania źródeł danych i raportów. Wszystko odbywa się automatycznie bez udziału człowieka oszczędzając wiele godzin pracy zespołów.

  • Krok w stronę Data-Driven – Tableau Server pozwala ustawiać alerty i subskrypcje, a także integrować się z innymi aplikacjami poprzez interfejsy API. Twoja firma możliwość osadzania raportów w swoich wewnętrznych portalach i aplikacjach. Wszystko po to, aby działać wyprzedzająco i podejmować decyzje w oparciu o dane wszędzie, gdzie jest to potrzebne. 

Tableau Server niezbędny w analityce

Kiedy organizacja myśli o wdrożeniu analityki na poważnie i planuje dzielić się szeroko zasobami danych w organizacji to musi myśleć o wykorzystaniu rozwiązania tej klasy co Tableau Server. Daje on możliwość kompleksowego zarządzania ekosystemem Tableau, bezpiecznego współdzielenia treści i oferuje szereg innych bardzo przydatnych funkcjonalności. Dystrybuowanie treści w formie plików nie jest ani bezpieczne, ani wygodne.

Tableau Server nie tylko dla dużych firm

Z tego typu rozwiązań korzystają firmy, które zatrudniają od kilkadziesiąt do kilkuset pracowników. Tableau jest skalowalne i przeznaczone dla wszystkich organizacji. Aczkolwiek przyda się ktoś kto będzie potrafił odpowiedni skonfigurować Tableau Server i przypilnować, aby nie przykrył go kurz. Po naszym przeszkoleniu, działy IT są w stanie samodzielnie dbać o instalację, aktualizować ją i tworzyć kopie zapasowe. Jeśli jednak czujesz, że to za wiele możesz oddać instalację w nasze ręce. Zapewnimy opiekę nad Twoim Tableau Server.

Tableau Server - podłącz się do każdych danych

Tableau Server umożliwia bezpieczne łączenie się z dowolnym źródłem danych – lokalnie lub w chmurze. Możesz pracować z popularnymi źródłami danych dla przedsiębiorstw, takimi jak Microsoft SQL Server, Azure, Oracle, AWS Redshift, kostki, Teradata, Cloudera Hadoop i nie tylko. Skorzystaj z łącznika danych internetowych i interfejsów API Tableau, aby uzyskać dostęp do wielu innych źródeł danych.

Ask Data - Zadawaj pytania przy użyciu języka naturalnego

Daj swoim organizacjom możliwość zadawania pytań z dowolnego opublikowanego źródła danych przy użyciu języka naturalnego. Za pomocą Ask Data wpisz pytanie i uzyskaj odpowiedzi w formie wizualizacji. Pod maską Ask Data wykorzystuje zaawansowane algorytmy do automatycznego profilowania, indeksowania i optymalizacji źródeł danych. Ponadto dzięki naszym kompleksowym możliwościom tworzenia witryn internetowych można łatwo dodawać dodatkowe źródła danych lub tworzyć w pełni interaktywne pulpity nawigacyjne.

Explain Data - wyjaśnienia dotyczące Twoich danych

Wykorzystaj możliwości sztucznej inteligencji do wyjaśniania punktów danych za pomocą jednego kliknięcia. Opierając się na zaawansowanych modelach statystycznych, Explain Data pomaga odkryć spostrzeżenia, których inaczej byś nie znalazł.

Cena Tableau Server

Każdy typ licencji umożliwia dostęp do platformy Tableau Server dla użytkownika nazwanego. Jednak cena za dostęp użytkownika różni się w zależności od jego roli. Z Server można korzystać jako odbiorca wizualizacji (licencja Tableau Viewer), jako osoba tworząca wizualizacje (licencja Tableau Explorer) oraz jako osoba posiadająca obie powyższe możliwości, łącznie z budową przepływów danych potrzebnych do analizy (Tableau Creator). Ceny Tableau Server, najlepiej przelicz przy użyciu prostego kalkulatora.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem licencji dla siebie lub organizacji i chcesz skonsultować różne opcje, to zarejestruj się na rozmowę. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb, które może wiązać się z ofertą Tableau jak i również innego oprogramowania Business Intelligence. Wiemy, że posiadanie kilku dostawców różnych narzędzi BI stanowi utrudnienie w połączeniu ich w płynny proces analityczny. Skuteczny BI wiąże się z synergią między różnorodnymi procesami. Aby to osiągnąć, musisz poświęcić wiele czasu na dobór dostawców z pojedynczymi rozwiązaniami. Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas posiadamy szerokie portfolio narzędzi dostosowane do różnych etapów procesów analitycznych.

Jeżeli zastanawiasz się, który rodzaj platformy wybrać Tableau Cloud czy Tableau Server kliknij poniżej i sięgnij do artykułu, w którym porównujemy oba rozwiązania.