Co to jest Tableau Public?

Jeśli szukasz łatwego w użyciu i wydajnego sposobu tworzenia wizualizacji danych, musisz sprawdzić Tableau Public. Ta bezpłatna platforma jest przeznaczona dla każdego, kto chce szybko i łatwo rozpocząć eksplorację swoich danych. Dzięki intuicyjnym funkcjom możesz uzyskać wizualną analizę danych w ciągu kilku minut. Narzędzie to wspomaga tworzenie dynamicznych i interaktywnych wizualizacji, które można łatwo udostępnić każdemu online. Umożliwia szybkie organizowanie, analizowanie i wizualizowanie informacji. Od wykresów słupkowych i punktowych po mapy i histogramy platforma oferuje szereg narzędzi do angażowania się w dane w nowy sposób. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiekolwiek problemy, globalna społeczność użytkowników Tableau oferuje wsparcie.

Dlaczego warto korzystać z Tableau Public?

Tableau Public to nieoceniony zasób dla tych, którzy chcą przekształcić dane w wizualizacje. Dzięki intuicyjnemu, przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi typu "przeciągnij i upuść" oraz szerokiej gamie funkcji jest idealny zarówno dla początkujących analityków danych, jak i doświadczonych profesjonalistów. Rejestrując się na platformie uzyskasz dostęp do biblioteki interaktywnych wizualizacji danych stworzonych przez ludzi z całego świata. Włączając się w społeczność Tableau możesz znaleźć inspiracje do tworzenia swoich prac, podnosząc w ten sposób swoje umiejętności w zakresie analizy danych.

Twórz i udostępniaj za pomocą Tableau Public

Aby zacząć korzystać z Tableau Public, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Tableau. Wizualizacje tworzy się w przeglądarce na stronie Twojego profilu. Możesz także pobrać oprogramowanie i pracować w wersji Tableau Desktop Public Edition.

Upewnij się, że dane, które publikujesz nie są wrażliwe oraz mogą być widoczne dla wszystkich w sieci. Pamiętaj, że udostępniasz swoje widoki, jak również dane źródłowe każdemu, kto ma dostęp do Internetu.

Opublikuj swój pulpit nawigacyjny za pomocą tych prostych kroków!

  1. Uruchom program, wybierz plik, do którego chcesz się połączyć (csv, Excel, txt).
  2. Następnie wybierz odpowiednie pola danych i użyj dostępnych funkcji, aby utworzyć wizualizację.
  3. Gdy to zrobisz, zapisz plik wybierając "Save to Tableau Public "- wpisz nazwę pliku, opis - a następnie ponownie naciśnij "Save". W przeciwieństwie do Tableau Desktop, z Tableau Public nie możesz zapisać swojego workbook'a lokalnie.
  4. Po chwili plik zostanie opublikowany na Twoim koncie i będzie dostępny pod podanym przez Ciebie adresem URL. Możesz go udostępnić, aby inni mogli zobaczyć Twoją wizualizację.

Jeśli chcesz zmienić ustawienia dostępu do Twojego workbook'a lub go usunąć, możesz to zrobić przechodząc do swojego konta na stronie internetowej wybierając odpowiednie opcje (Settings).

Eksploruj dane jak nigdy dotąd

Dane nie muszą być skomplikowane. Dzięki zaawansowanym funkcjom analitycznym i prostemu interfejsowi, Tableau Public umożliwia szybkie tworzenie jasnych, zwięzłych wizualizacji, które są dostosowane do każdej grupy odbiorców. Uzyskaj dostęp do biblioteki szablonów, aby tworzyć niestandardowe wykresy i pulpity nawigacyjne oraz udostępniać je w sieci za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Tableau Public to idealny wybór dla początkujących użytkowników, którzy mogą pogłębić swoją wiedzę na temat możliwości programu oraz budować portfolio swoich projektów online bez konieczności kupowania licencji Tableau.

Jeśli potrzebujesz wersji komercyjnej oprogramowania do pracy na danych biznesowych w Twojej organizacji, przeczytaj o typach licencji, jakie oferuje Tableau. Korzystając z naszego kalkulatora dowiedz się, jakie są koszty związane z zakupem licencji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące różnic między poszczególnymi produktami Tableau - skontaktuj się z nami.