Power BI platforma Microsoft, jest rozwiązaniem, które umożliwia wizualizację danych i udostępnianie szczegółowych informacji w całej organizacji lub osadzanie ich w aplikacji lub witrynie internetowej. Rozwiązanie obejmuje kilka produktów i usług, a wartość i wszechstronność wynika z wykorzystania poszczególnych elementów i ich współdziałania.

Microsoft Power BI to pakiet produktów i usług analizy biznesowej, raportowania i wizualizacji danych dla osób indywidualnych i zespołów. Power BI wyróżnia się usprawnionymi możliwościami publikacji i dystrybucji, a także integracją z innymi produktami i usługami Microsoft. Sprawdź czy to dobry wybór dla Twojej organizacji i skontaktuj się z nami!

 

Darmowa konsultacja!

 

power bi

Ekosystem Power BI

Power BI Service to bezpieczna usługa w chmurze hostowana przez firmę Microsoft, która umożliwia użytkownikom przeglądanie pulpitów nawigacyjnych, raportów i aplikacji Power BI – rodzaju zawartości łączącej powiązane pulpity nawigacyjne i raporty – przy użyciu przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnych dla systemów Windows, iOS i Android.

Power BI Desktop to bezpłatne, samoobsługowe narzędzie do analizy danych i tworzenia raportów, które można zainstalować na komputerze z systemem Windows. Może łączyć się z ponad 70 lokalnymi i chmurowymi źródłami danych, aby przekształcić informacje w interaktywne wizualizacje. Naukowcy zajmujący się danymi i programiści współpracują z programem Power BI Desktop w celu tworzenia raportów i udostępniania ich w usłudze Power BI.

Power BI Pro to oprogramowanie działające w chmurze, za które pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 10 USD za użytkownika. Największą różnicą między Power BI Desktop i Power BI Pro jest możliwość współpracy z innymi użytkownikami Power BI oraz dystrybucji raportów i wizualizacji do innych subskrybentów usługi Power BI w całej organizacji (zobacz poniższy wykres).

Dzięki usłudze Power BI Pro użytkownicy mogą:

  • Osadzić wizualizacje usługi Power BI w aplikacjach usługi Power BI
  • Integrować z innymi rozwiązaniami firmy Microsoft, takimi jak usługi danych platformy Azure
  • Udostępniać dane, pulpity nawigacyjne i raporty innym użytkownikom usługi Power BI
  • Tworzyć obszary robocze – miejsca do współpracy ze współpracownikami w celu tworzenia zbiorów pulpitów nawigacyjnych i raportów
  • Włączać udostępnianie peer-to-peer – sposób na udostępnianie opublikowanych pulpitów nawigacyjnych lub raportów osobom spoza organizacji, które mają licencję Power BI Pro

W przeciwieństwie do Power BI Desktop i Pro, Power BI Premium nie jest aplikacją. Premium zapewnia organizacji przestrzeń i pojemność w chmurze hostowanej przez firmę Microsoft do udostępniania raportów. Organizacja może wybrać sposób wykorzystania swojej dedykowanej pojemności, przydzielając ją na podstawie liczby użytkowników, zapotrzebowania na obciążenie lub innych czynników – i w razie potrzeby skalować w górę lub w dół.

Użytkownicy usługi Power BI Premium mają:

  • Elastyczność w publikowaniu raportów w całym przedsiębiorstwie bez konieczności licencjonowania odbiorców indywidualnie dla każdego użytkownika
  • Większa skalę i wydajność niż pojemność udostępnioną w usłudze Power BI
  • Możliwość lokalnego zarządzania zasobami BI za pomocą serwera raportów usługi Power BI
  • Jedna powierzchnia interfejsu API, spójny zestaw funkcji i dostęp do najnowszych funkcji wbudowanych analiz

Serwer raportów to lokalny serwer raportów. Możesz tworzyć raporty w programie Power BI Desktop lub Pro, a osoby przeglądające mogą korzystać z serwera raportów w celu uzyskiwania dostępu do tych raportów w przeglądarce internetowej lub na urządzeniu przenośnym albo mogą otrzymywać je w wiadomości e-mail. Serwer raportów byłby przydatny dla firmy, która ma ograniczenia dotyczące korzystania z chmury.

Usługa Power BI zawiera aplikacje mobilne na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows 10, które umożliwiają użytkownikom łączenie się z danymi i interakcję z nimi.

Usługa Power BI Embedded umożliwia deweloperom osadzanie pulpitów nawigacyjnych i raportów usługi Power BI w innych aplikacjach w ramach własnej organizacji – co wymaga od użytkowników logowania się na konto usługi Power BI – lub w aplikacji dla klienta lub klientów, którzy nie mają usługi Power Konto BI.