Fivetran - platforma ETL w chmurze

Integracja danych z aplikacji webowych, baz danych i zdarzeń nigdy nie była tak prosta i intuicyjna. Fivetran tworzy korytarze danych (tzw.data pipelines), które replikują dane biznesowe z różnych źródeł do hurtowni danych w chmurze lub on-premise i automatycznie aktualizują zmiany. Praktycznie w ciągu kilku minut analitycy mogą podłączyć praktycznie dowolne źródło i analizować dane w narzędziach Business Intelligence. W ten sposób Fivetran może być wykorzystywany do integracji źródeł danych w celu generowania kluczowych wskaźników wydajności (KPI) i innych informacji na temat wydajności organizacji. Przepływy danych Fivetran reprezentują nowoczesne podejście do inżynierii danych znane jako ELT (Extract, Load, Transform), w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnej metody ETL (Extract, Transform, Load).

Fivetran to narzędzie, które umożliwia błyskawiczny przepływ danych. To jedyna aktualnie dostępna architektura, która jest odpowiednia dla dużych przedsiębiorstw przechodzących do chmury. Produkt ten został zaprojektowany w celu:

  • automatycznej normalizacji złożonych źródeł danych,
  • odzyskiwania ich po awariach bez interwencji człowieka,
  • oraz wykorzystania rewolucyjnych możliwości analitycznych baz danych, takich jak Snowflake, Redshift, BigQuery i Databricks.


Narzędzie posiada szeroką gamę gotowych do użycia konektorów do baz danych, jak i wielu aplikacji webowych oferujących dostęp przez API.

W wyjątkowo prosty i intuicyjny sposób daje dostęp do danych, synchronizuje je abyś mógł natychmiast uruchomić analizę. Nie wymaga kodowania i specyficznego szkolenia

Vizyble jest oficjalnym partnerem i resellerem oprogramowania Fivetran. W naszej firmie poznasz konsultantów, którzy w każdym momencie zdalnie pomogą Ci przetestować narzędzie w twoim środowisku.

 

UMÓW SIĘ NA DEMO

 

konektory fivetran

Co zyskasz dzięki Fivetran?

Oprócz szybkiego dostępu do danych, korzystając z Fivetran skracasz czas opracowywania produktów analitycznych. Dzięki dostępnemu interfejsowi API i prostemu interfejsowi użytkownika płynnie wprowadzisz nowe dane klientów. Narzędzie samo przygotuje dane, abyś mógł natychmiast uruchomić analitykę, a domyślne ustawienia pozwolą płynnie zakończyć replikację.

To narzędzie zapewnia natychmiastowy, bezpieczny dostęp do szerokiego zakresu danych, dzięki połączeniu HTTPS. Skorzystaj z ponad 150 gotowych, wbudowanych konektorów , które gwarantują bezpieczną pracę z twoimi danymi.

Kontroluj dokładnie te dane, które są synchronizowane z miejscem docelowym i twórz powtarzalne procesy. Dzięki Fivetran wszystkie nieprzetworzone dane pozostają w magazynie nietknięte. Narzędzie pozwala na aktualizowanie raportów i codzienne robienie migawek kluczowych danych, na przykład tych znajdujących się w przepływie danych sprzedażowych. Dzięki tak prostej transformacji danych, bardzo szybko poznasz aktualny stan przepływu.

Fivetran ma zautomatyzowane procesy, które umożliwiają uruchamianie transformacji SQL za każdym razem, gdy nowe dane trafiają do hurtowni, jak również zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nie wymaga on zastosowań inżynierii lub budowania zaawansowanych modeli, możesz prowadzić transformacje w stosowanym powszechnie przez analityków danych języku – SQL.

Dla kogo Fivetran?

Jeśli jesteś analitykiem, który potrzebuje zwinnego dodawania nowych źródeł danych, to narzędzie jest zdecydowanie dla Ciebie. Nie będziesz już poświęcać miesięcy, aby móc zacząć korzystać z danych. Jeśli musisz skupić się na analizie, a nie na procesach ETL, pozwól mu na wykonanie przepływów danych za Ciebie. Dodatkowo narzędzie samo wykluczy awarie w twoich przepływach. Będzie monitorowało i naprawiało uszkodzone procesy.

Dowiedz się więcej o Fivetran!

Zapytaj nas o Fivetran!