Porównanie Stitch i Fivetran

W dniu 15.12.2020 firma Stitch zamknęła darmowy plan. W związku z ogłoszeniem o wycofaniu bezpłatnego planu warto przyjrzeć się dwóm rozwiązaniom alternatywnym i porównać Fivetran ze Stitch. Poniżej wyróżniamy podejście do obsługi zautomatyzowanego ELT przez Fivetran, a także pokazujemy różnice cenowe.

Różnice między Fivetran a Stitch

Wsparcie dla źródeł: Stitch stworzył Singer, rozwiązanie typu open source, które zapewnia platformę do integracji z obcymi łącznikami. Wiele z jego integracji jest oznaczonych jako wspierane lub inicjowane przez społeczność. Wszystkie integracje Fivetran są tworzone i utrzymywane wewnętrznie przez nasze zespoły.

Projekt schematu: Fivetran zapewnia diagramy relacji (ERD) (np. Shopify), które pokazują relacje między tabelami w formacie graficznym. Z drugiej strony Stitch wyświetla głębokość integracji danych w formacie tabelarycznym. Struktura tych tabel jest różna, dlatego zachęcamy do zbadania, w jaki sposób dane są prezentowane w hurtowni podczas testowania, aby mieć pewność, że można swobodnie rysować wnioski ze schematów wyładunków.

Transformacje: Zarówno Stitch, jak i Fivetran wykonują niektóre typowe transformacje wstępnie ładowane, ale tylko Fivetran zapewnia opcje transformacji po załadowaniu dla dodatkowego modelowania z transformacji opartych na SQL i integracji z dbt.

Własność: Fivetran planuje zachować niezależność, aby zachować pełną kontrolę nad procesem wykorzystywania opinii klientów do kierowania planem działania produktu.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe porównanie tego, jak wygląda konfigurowanie łącznika dla obu rozwiązań, zdecydowanie zalecamy przeczytanie szczegółowego raportu na temat przepływów pracy typowych użytkowników.

Ceny Fivetran vs. Stitch

Surowe wiersze a aktywne wiersze: Stitch i wiele innych narzędzi do integracji danych SaaS używa nieprzetworzonych wierszy w swoich modelach cenowych, podczas gdy Fivetran używa aktywnych wierszy. Nieprzetworzone wiersze będą uwzględniać wszelkie aktualizacje rekordów, usunięcia lub nowe wiersze netto. Aktywne wiersze w kontekście Fivetran oznaczają, że niezależnie od tego, czy rekord jest aktualizowany 1000 czy 1 milion razy, liczymy tylko jeden „aktywny” wiersz. Ogólnie rzecz biorąc, nieprzetworzone wiersze będą miały zazwyczaj większą liczbę niż aktywne wiersze ze względu na sposób aktualizowania rekordów przez systemy źródłowe. Powoduje to aktualizowanie rekordów oprócz generowania nowych.

Brak minimalnych wydatków w Fivetran: Niedawno usunięto minimalne wymagania dotyczące wydatków, więc każdy może rozpocząć korzystanie z Fivetran i płacić za usługę tylko wtedy, gdy dane są zsynchronizowane.

Zakupy online za pośrednictwem Fivetran: Oprócz braku wymagań dotyczących minimalnych wydatków, FT oferuje również możliwość korzystania z karty kredytowej do rozliczeń, co omija najbardziej tradycyjne i często długotrwałe procesy zakupu.

Aktualności

Dane przestrzenne na mapach w Tableau cz. 1

Aktualności

E-commerce – dane Shopify, Zendesk, ReCharge w Snowflake

X